Vyberte stránku

Jakmile chováte slepičky, je potřeba jim zajistit, aby měli k pití hodně vody a dostatek stínu, aby se předešlo tepelnému stresu.

Slepice se nepotí, takže musí dýchat, aby se ochladili. Když vidíte ptáka s doširoka otevřeným zobákem a těžce dýchá, prosí o úlevu .

Jednou z opravdu dobrých možností je studená voda. Ptáci si budou rádi hrát ve vodě, pít studenou vodu a to samo o sobě pomůže jejich tělo výrazně ochladit, takže přístup k čerstvé a studené vodě hodně pomůže. Ventilace a přirozený pohyb vzduchu nad nimi také pomáhá. Určitě nedopusťe, aby se okolo slepiček nevětralo.

U slepiček existují určité chemické látky, které používají k vyrovnání tělesných tekutin, když se zahřejí.

Slepičky také zvednou křídla, aby se ochladily, takže se ujistěte, že mají dostatek prostoru k pohybu. Kurník by měl být nejlépe ve stínu a výlez pokud možno směřujte od slunce. Uvnitř kurníku zajistěte, aby stelivo zůstalo suché.

V létě v horku se sráží nadměrná vlhkost ve vašem stelivu a tudíž dochází k hromadění tepla ve vašem stelivovém materiálu. To pak může způsobit podráždění jejich prsou, když si lehnou nebo se potulují na podestýlce. Pro venkovní prostor v extrémním horku, je ideální pořídit rozprašovač.

Naplánujte si čas krmení během chladnějších večerních hodin. Slepičky nebudou jíst, pokud jsou jejich tělesné teploty zvýšené, protože trávení přispívá k metabolickému teplu, které již produkují.