Vyberte stránku

Mít další domácí mazlíčky by při chovu slepic nemělo způsobovat příliš velký problém. Pokud tedy nemáte domácího mazlíčka lišku, vlka, tygra, lva….seznam by mohl pokračovat, ale u toho se zastavíme, měli byste být v klidu. Pokud máte kočky nebo psy, nemělo by vám to bránit v chovu slepic.
Slepice jsou překvapivě bojovné jen když potřebují. Hejno slepic se umí bránit psům a kočkám. Nedoporučuje se však nechávat slepice s kočkou nebo psem bez dozoru. Mít kočky a psy, když chováte slepice, má své výhody. Kočky sníží počet hlodavců a psí moč může některé lišky odradit.

Psi
Společné bydlení psů a slepic lze zvládnout a nemělo by to pro vás znamenat žádné problémy. Zda je nebo není bezpečné chovat slepice kolem vašeho psa, bude záviset na plemeni psa, kterého máte. Některá plemena mají vyšší lovecký instinkt, což znamená, že rádi pronásledují a loví. To by mohlo zpočátku způsobit problém, když svého psa seznamujete se slepicemi. Měli byste dobře znát svého psa a vědět, zda je pravděpodobné, že bude lovit vaše slepice, když je poprvé představíte. Pokud si myslíte, že je pravděpodobné, že je bude lovit, pak bude úvod nejbezpečnější mít ho na vodítku. Pes by měl dostat jasný pokyn že „nesmí“ a postupem času ho takto odnaučit pronásledování slepic. Doufejme také, že se vaše slepice postaví vašemu psovi a dají mu jasně na srozuměnou převahu hejna. To obvykle stačí k tomu, aby se pes odradil od obtěžování.

Kočky
Chov koček a slepic by neměl být problém. Kočky jsou menší než psi a slepice se před nimi docela dobře brání. Je pravděpodobnější, že vaše kočka bude utíkat před vašimi slepicemi, než naopak. Pokud však máte velmi odhodlanou kočku, budete muset prozkoumat možnosti oplocení, které vaše kočky udrží mimo vaše slepice.

Kuřata a kachny
Slepičky a kachny se budou vesele míchat, s jedním důležitým detailem – kachny musí být samice!
Samci kachen se obvykle stávají agresivními, jakmile dospějí. Budou honit vše, co má peří, a mnoho dalších věcí. Jejich pokusy o páření s vašimi slepicemi způsobuje slepičkám stres. Prakticky vždy sevře svou družku zobákem, takže slepičí hřebínek může být při tahanici poškozen a ona pravděpodobně ze střetnutí odejde bez pár peříček na krku a se stresem.
Kachny se však budou držet ve svém hejnu a vyhýbají se přílišnému kontaktu s slepicemi. Přiběhnou, když krmíte slepice zbytky, ale budou soutěžit s menším násilím než slepice samotné.